הרחבת בקיבוצים מרחיבה גם את הקהילה

הרחבת קיבוצים מרחיבה גם את הקהילה
בעבר הלא כל כך רחוק, אנשים שרצו להעתיק את חייהם מהעיר אל הקיבוץ, היו נענים בשלילה. הקיבוצים שאופיינו תחילה כקבוצה סגורה המבוססת על המקימים ועל דורות ההמשך בלבד, הפכו בשנים האחרונות כבית גם לאנשים המגיעים מבחוץ. חלום המגורים בסביבה מוריקה, שקטה ובבית צמוד קרקע במרחק נגיעה!

העובדה כי קיבוצים עוברים תהליכים של התפתחות והרחבה, מאפשרת לרבים להגשים את חלום המגורים שלהם! מה מאפיין את אותן הרחבות בקיבוצים?

  • השכונות ויחידות הדיור נבנות על שטח השייך לקיבוץ
  • מדובר על בתים צמודי קרקע
  • הפרוייקט מגדיל את האוכלוסיה וכך מעצים את חיי הקהילה
  • קהל היעד הוא לרוב אנשים המגיעים מחוץ לקיבוץ

ההרחבות המתבצעות מטיבות לא רק עם אותם אנשים המבקשים ליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר, אלא שגם הקיבוצים בעצמם זוכים לאוכלוסיה צעירה יותר ולקהילה מגובשת וגדולה יותר.

הרחבות בקיבוצים – הרחבת הקהילה

מאחר והאוכלוסיה בקיבוצים מבוססת על משפחות ועל דורות ההמשך, לעתים מדובר על אוכולוסיה שהרוב שלה מבוגר. ההרחבות המתבצעות על ידי חברות מקצועיות ומנוסות כמו חברת "גרוס ייזום בע"מ", למעשה מעודדות את הדור הצעיר להצטרף אל משפחת הקיבוץ. קיבוצים שונים ברחבי הארץ שסבלו לאורך שנים מתדמית רדומה, מתעוררים מחדש הודות למשפחות צעירות המאופיינות לרוב באנשים העוסקים במקצועות חופשיים. בהדרגה, וככל שפרוייקט ההתרחבות רחב יותר וכולל הקמה של יותר יחידות דיור, כך גם האוכלוסיה הופכת מגוונת יותר וצעירה יותר.

בנייה בסטנדרט הבטיחות המחמיר ביותר

ישנם קיבוצים בהם בתים שנבנו לפני עשרות שנים. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, כך גם עולה הדרישה והנחיצות ליישם אותה גם במבנים חדשים הנבנים. במעמד של הרחבות, נצמדים אל סטנדרט הבטיחות המחמיר ביותר! לכן, בעת שישנן משפחות או אנשים צעירים המעוניינים לעבור לקיבוץ, ישנו יתרון משמעותי לבתים שנבנו כחלק מפרוייקט של הרחבות בקיבוצים, שכן הם נבנים בהתאם לדרישות ולתקני הבטיחות הרלוונטים לימים אלו.

הרחבת קיבוצים – עם חברה בעלת מוניטין בלבד

חברת "גרוס ייזום בע"מ" ממשיכה לבנות את המדינה! החברה בעלת ניסיון עשיר, כאשר ברזומה שלה שלל פרוייקטים שהוכתרו כהצלחה גדולה. החברה בנויה ממספר צוותים, כאשר כל צוות מפקח ומנהל שלב אחר בפרוייקט. כך, העבודה מתבצעת בצורה מקצועית ועילה באמצעות "שיתוף פעולה פנים ארגוני".

בין עבודות ההרחבה שביצעה החברה:

  • הקמה של כ-75 יחידות דיור בחזון
  • הקמה של כ-48 יחידות דיור בחצור הגלילית
  • הקמה של כ-40 יחידות דיור בקיבוץ חנתון
  • הקמה של כ-40 יחידות דיור בקיבוץ הרדוף
השארת תגובה